Първоначално се извършва консултация с родителите и детето, след което при необходимост се планира диагностична оценка на развитието, която ще даде яснота на родителите върху затрудненията и уменията на детето. Прави се родителско консултиране и при нужда детето се насочва за консултация с други специалисти (детски невролог, гастроентеролог и др.). Препоръчват се терапевтични интервенции.
Използват се стандартизирани професионални методики за диагностика:
Детско - юношеско консултиране: целта при детско-юношеското консултиране е психологът да помогне на възрастните да разберат какво се случва с детето им и да ги подкрепи в преодоляването на психологическите трудности, които са възникнали; терапевтичната работа е насочена към идентифициране на причините за проблема и намиране на неговото решения; Научете повече в тази статия от нашия БЛОГ.
Фамилно консултиране: целта при фамилното консултиране е да подпомогне членовете на семейството да подобрят комуникацията помежду си и да настъпи промяна в динамиката на взаимоотношенията в желаната посока. Научете повече в тази статия от нашия БЛОГ.
Може да се свържете с всеки един от нашия екип на посочените телефони и да си запазите час за консултация. В нашата практика, първата стъпка винаги е провеждане на среща за консултиране, на която е необходимо да присъства родител, детето и съответният специалист, с който сте пожелали да направите консултацията. Целта на тази среща е да получим цялата необходима информация от родителя за развитието на детето до момента, както и какви притеснения и въпроси са ви довели при нас. На следващия етап, специалистът от нашия екип ще извърши диагностика и ще ви даде насоки за това как трябва да се осъществи и дали е необходима терапия, каква да бъде нейната честота, дали е необходимо консултиране с други специалисти. Разбира се, ще получите и информация за реда, цените и начините за провеждане на терапията. Последната стъпка е да уточним график на посещенията.
Вижте още отговори на най-често задаваните въпроси тук.